рокитнянський ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ
СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ №1 Рокитнянської селИщної ради Білоцерківського району київської області
НАКАЗ
01.09.2022 |
смт Рокитне |
№ ___ |
Про затвердження режиму роботи закладу
за дистанційною формою здобуття освіти
Відповідно до статей 6,33,39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», частини шостої ст.15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», рекомендаційних листів Міністерства освіти і науки України, методичних порад Державної служби якості освіти, рішеньрайонної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з метою продовження освітнього процесу в умовах дії правового воєнного стану, з метою організації роботи школи у 2022/2023 навчальному році в умовах продовження воєнного стану та дотримання максимальної безпеки всіх учасників освітнього процесу
НАКАЗУЮ:
1. При переході на дистанційну форму навчання дотримуватись відповідних рекомендацій зазначених у Положенні про дистанційне навчання,наблизити робочий час в дистанційному режимі відповідно до розкладу навчальних занять та розкладу дзвінків під час дистанційного навчання, які затверджені педагогічною радою (протокол №1 від 31.08.2022р.)
2.Призначити заступника директора з навчально-виховної роботи Москалик Г.П. відповідальною за організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.
3.Заступнику директора з навчально – виховної роботи Москалик Г.П.:
3.1. координувати та здійснювати контроль за виконанням освітніх програм;
3.2. надавати методичну допомогу педагогічним працівникам під час здійснення освітньої діяльності;
3.3. розробити графік та організувати чергування працівників закладу;
3.4. здійснювати контроль за освітнім процесом, шляхом присутності на онлайн-уроках та перевірки записів у класних журналах, забезпечувати щоденний моніторинг результатів роботи працівників у будь-який доступний спосіб, у тому числі із використанням засобів відеоконференцзв’язку;
3.5. забезпечити організацію освітнього процесу для дітей з особливими
освітніми потребами, з урахуванням рівнів підтримки (якщо такі учні є); учнів індивідуальної формиздобуття освіти включити до складу класів для проведення навчальних занять;
3.6. оповіщати учасників освітнього процесу щодо змін режиму роботи закладу,
призупинення чи відновлення освітнього процесу.
4.Призначити Коваленко О.С., вчителя інформатики, відповідальною особою за технічний супровід організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, здійснювати технічну підтримку (за потребою)
5. Класним керівникам 1-11 класів:
5.1. Повідомляти учнів та батьків про тимчасовий перехід на дистанційну форму навчання;
5.2. Консультувати учнів та їх батьків про організацію освітнього процесу з допомогою технологій дистанційного навчання та методів його запровадження в телефонному режимі;
5.3. Контролювати залучення учнів до освітнього процесу;
5.4. Проводити дистанційне навчання з використанням електронних платформ GoogleClassroom, Zoom тощо та соціальних мереж Viber, Telegram тощо;
6.Учителям-предметникам:
6.1. Організувати освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання
6.2. Проводити, уроки з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до розкладу , затвердженого режиму роботи закладу, з використанням сервісів єдиного навчального сервісу Google Meet для проведення відеоуроків відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, Google Classroom для взаємодії з учасниками освітнього процесу.
6.3 Використовувати, для зворотного зв’язку з учнями, Classroom, Google Meet, Zoom, вайбер групу, електронну пошту, тощо.
6.4. Зазначати, у класних журналах, режим проведення навчального заняття(дистанційне навчання)
6.5 Записувати проведені уроки до класних журналів 1 раз в тиждень (згідно графіку чергування)
7. Заяць О.І., практичному психологу, долучитись додистанційного навчання шляхом проведення уроків Психологічної підтримки для всіх вікових категорій здобувачів освіти під час дистанційного навчання.
8. Присяжній В.В., педагогу-організатору:
8.1 Забезпечувати проведення заходів відповідно до плану роботи закладу, участь у заходах всіх рівнів, використовуючи технології дистанційного навчання.
8.2. На сайті закладу у розділі «Дистанційне навчання» розмістити пам’ятки щодо правил роботи під час дистанційного навчання, посилання на онлайн-школи.
9. Маринич З.О., завідуючою по господарству, забезпечити належне утримання закладу, функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, дотримання правил техніки безпеки, недопущення аварійних ситуацій в опалювальних системах.
10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор освітнього закладу П.Я. Прозор
З наказом ознайомлені:
Москалик Г.П. Коваленко О.С. Присяжна В.М. Заяць О.І. Маринич З.О. |
Вимоги до учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання
ДЛЯ БАТЬКІВ
Батьки (відповідно до п.13 розділу 1 Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 р. №1115):
1. Сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів, дбають про психічне і фізичне здоров’я дітей, формують у них навички здорового способу життя.
2. Сприяють дотриманню дітьми академічної доброчесності в освітньому процесі.
3. Забороняється залучення учнів під час освітнього процесу, зокрема, за дистанційною формою, до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.
У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов’язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.
Вимоги до учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання
ДЛЯ УЧНІВ
Правила поведінки учнів на онлайн-уроці.
На аватарці — фото учня, нік — його прізвище та ім’я. Коли вчитель пояснює, мікрофон учня вимкнутий. Почнеться обговорення — і вчитель запропонує ввімкнути мікрофони, тому учень повинен увімкнути мікрофон. Хочеш відповісти — піднеси руку. За вимогою вчителя включи камеру.
Здобувачі освіти:
1.Опрацьовують зміст навчального матеріалу, завдання на його закріплення, виконують творчу, навчально – дослідницьку роботу, беруть участь у підсумкових роботах, тестуваннях тощо, використовуючи електронну освітню платформу, доступні комунікаційні онлайн сервіси та інструменти
2. Опрацьовують відгуки на виконані завдання, рекомендації, надані вчителями.
3. Залученняучнівпідчасосвітньогопроцесу,зокрема,задистанційноюформою, до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.
4. Дотримуються принципів академічної доброчесності.
Однимізважливихпринципівзабезпеченняякостіосвітипідчасдистанційногонавчання є академічна доброчесність, як сукупність етичних принципів тавизначених законом правил, якими мають керуватися суб’єкти дистанційногонавчаннязметоюзабезпеченнядовіридорезультатівнавчання.
1. Дотримання академічної доброчесності учнями передбачає:
- самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей);
- посилання на джерела інформації у разі використання ідей,розробок,тверджень,
відомостей;
- дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;
- наданнядостовірноїінформаціїпрорезультативласноїнавчальної(творчої)діяльності,використаніджерелаінформації.
2. Порушенням академічної доброчесності вважається:
Академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво,необ’єктивне оцінювання та надання учням під час проходження ними оцінювання результатів навчання допомоги чи створення перешкод,не
Передбачених умовами та/або процедурами проходження такого оцінювання.
3. За порушення академічної доброчесності учні можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:
- повторне проходження оцінювання (контрольна робота тощо);
- повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми.
4. За дії (бездіяльність), що визнані порушенням академічної доброчесності, особа може бути притягнута до інших видів відповідальності з підстав та в порядку, визначених законом.
ПОРАДИ БАТЬКАМ
щодо організації освітнього процесу з використанням дистанційного навчання
За матеріалами веб-ресурсу Нова Українська школа
1. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань. Школа – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби школа не асоціювалась із додатковим покаранням.
2. У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, можна символічно позначити невелику частину мотузкою на підлозі, зробити парканчик з іграшок або коробок – що завгодно.
Ми всі зараз змушені жити і працювати разом на невеличкій території, і це час перегляду кордонів кожної людини – неважливо, великої чи маленької – і поваги до цих кордонів. Це час, коли батьки вчаться стукати, перш ніж увійти в кімнату підлітка, якщо вони не робили цього раніше. Час, коли дитина вчиться не підходити без нагальної потреби до мами, яка працює з дому.
3. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.
4. Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. У мозку є структури, що відповідають за відчуття безпеки – у разі нестачі свіжого повітря ці показники зменшуються. Якщо дитина перебуває в задусі, у неї знижується активність, вона втомлюється, закатує істерики. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.
5. Часто, коли дитина бачить велику кількість завдань (більше 8), у неї природно починається паніка і їй легше взагалі закрити щоденник або месенджер. Наше завдання – допомогти структурувати підхід до навчання. Буквально скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це.
Також – розбивати велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей. Загалом старші школярі вже вміють це робити самостійно, але якщо дитина у стані тривоги – розфокусована, погляд відсторонений, відсутній, або дитина хапається то за одне, то за інше – їй треба допомогти.
6. Часто дитина перед вибором: з якого завдання почати – з простого чи складного? Це залежить від того, як ваша дитина “вступає в діяльність”. Щоб це зрозуміти, треба поспостерігати: як дитина прокидається?
Є діти, які швидко встають, умиваються і починають усе робити. Коли така дитина їсть, вона спочатку з’їдає всі найсмачніші шматки і залишає несмачні наостанок. У такому ж режимі вона “вмикається” в усе нове. Тобто дуже швидко “входить” в урок – але й швидко втомлюється. Вона швидко здає контрольну роботу – але не факт, що там не буде помилок. Про таких дітей кажуть, що вони все схоплюють миттєво, але не зрозуміло, наскільки довго будуть це пам’ятати. Таким дітям треба складне давати на початку. І робити зарядку після уроку.
Натомість, є діти іншого типу – які довше розганяються. Вони “вмикаються” не так швидко – але довше йдуть. Ці діти переважно встають поволі, не з першого разу, зазвичай спочатку з’їдають несмачне, а смачні шматочки залишають наостанок. Таким дітям треба на розгін давати легкші завдання, а складні – потім. Їм навіть можна ставити під час навчання енергійну музику – якщо музика їх не відволікає. Або робити перед уроком зарядку.
7. Коли ми хочемо дитину в щось швидко залучити – наприклад, у навчання – ми маємо пам’ятати, що в неї, як у кожної людини, є інерція. Коли маленька дитина грається, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”. Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил.